Category

Teknologji

Struktura e çuditshme web

Publikuar më 29/03/2015

A e din se…Disa struktura të pazakonta web-i janë zbuluar në “Peruvian Amazon”, por shkencëtarët nuk e dinë se çfarë janë. Formacioni i zbuluar është një majë e vogël e…

Më Shumë

LG G4

Publikuar më 29/03/2015

A e din se…LG G4 i ri thuhet se do të shfaqet me një ekran prej 5,5 inç në rezolucionin Quad HD prej 2560 x 1440 pikselëve, procesorin Snapdragon 810…

Më Shumë

Toshiba me tablet gjigant

Publikuar më 19/12/2014

A e din se… Toshiba e ka lansuar tabletin e saj me diagonalen e ekranit që arrin në 24 inç, model të cilin kompania ia ka kushtuar përdoruesve të biznesit.…

Më Shumë

Google dhe Bing

Publikuar më 30/11/2014

A e din se…Me sa duket, Microsoft dhe Yahoo janë në bisedime me kompaninë Apple për ta zëvendësuar Google si motorin e para-zgjedhur të kërkimit në shfletuesin Safari. Lajmi vjen…

Më Shumë

Kapelja inteligjente

Publikuar më 13/11/2014

A e din se…Teknologjia kalon në një nivel të ri, krijohet kapelja inteligjente nga Lifebeam. LifeBeam ka sjellë pajisjen më të fundit të fitnesit që mund të vishet, ajo është…

Më Shumë