Category

Sport

Enzo Ferrari

A e din se Enzo Ferrari, themeluesi i Ferrarit (në të majt), vdiq në 1988. Mesut Özil, futbollist (në të djath), Lindi në 1988

Më Shumë

Franc Ribery

A e din se Franc Ribery, ne nje aksident trafiku i vdiqen prinderit dhe vellai i tij, ndersa ky mori lendime te renda ne fytyre. Kur u pyet perse nuk…

Më Shumë

Samuel Reshevsky

A e din se Samuel Reshevsky, ishte 8 vjec kur arriti te fitonte ndaj disa mjeshtrave te shahut gjate vitit 1920 ne France.

Më Shumë

Gjeniu i shahut

A e din se Gjeniu i shahut Garry Kasparov, luajti kunder botes ne nje loje shahu online, ku mbi 50.000 persona te ndryshem nga 75 vende votonin per levizjen me…

Më Shumë

Bejsbolli

A e din se Bejsbolli e ka origjinën që përpara luftës civile në Amerikë (1861-1865). Alexander Kartwright konsiderohet si babai i bejsbollit. Në 1845, ai formuloi rregullat bazë të kësaj…

Më Shumë

Dieta dhe aktiviteti seksual

A e din se një dietë e shëndetshme jep edhe rezultat e saj pozitive. Dhe kjo vlen jo vetëm në drejtimin shëndetësor dhe mirëqenien fizike, por edhe në rregullimin dhe…

Më Shumë

Real Madrid vs Barcelona

A e din se Rivaliteti ndërmjet Realit dhe Barcelonës, në Spanjë, konsiderohet si më i madhi i të gjithë futbollit dhe është i ngjashëm me derbin skocez Celtic-Rangers. Në fillim këto…

Më Shumë