Category

Sport

Billie Jean King

Publikuar më 22/05/2015

A e din se…Billie Jean King, legjenda e tenisit që fitoi 39 çmime. Amerikania King ishte një prej konkurrenteve më të mira që ka parë ndonjëherë Wimbledon, duke çuar në…

Më Shumë

Kobi Brajant

Publikuar më 29/03/2015

A e din se… Kobi Brajant nuk gabon dhe një kosh kur duheshin 9 sekonda nga fundi i ka dhënë fitoren skuadrës së Lejkërsave, 89-88 ndaj Indianës. Një sfidë e…

Më Shumë

Miodrag Radanovic

Publikuar më 29/03/2015

A e din se…Miodrag Radanovic është drejtori i ri teknik i skuadrës së Kukësit. 68 vjecari serb u prezantua gjatë ditës te klubi verilindor, pas largimit të Ramadan Shehut.

Më Shumë

Kosova pranohet në Komitetin Olimpik

Publikuar më 09/12/2014

A e din se…Kosova edhe zyrtarisht është pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Ky është një nga lajmet më të mira në historinë e sportit të Kosovës. Vendimi është votuar dhe…

Më Shumë

Ronaldo

Publikuar më 14/10/2014

A e din se…Ronaldo eshte lojtari me i mire i te gjitha kohrave qe ka pare njerzimi deri ne ditet e sotme,dhe te gjithe habiten kur ky lojtar ishte ne…

Më Shumë

Leite Kaka , më i paguri i MLS-së

Publikuar më 02/10/2014

A e din se…Futbollisti brazilian, Leite Kaka e ka pasur një arsyeje të fortë për tu transferuar te skuadra amerikane, Orlando City. Pasi siç duket, parat e majme e kanë…

Më Shumë

Michael Laudrup

Publikuar më 11/08/2014

A e din se …Michael Laudrup ishte pjesë e skuadrës së Barcelonës kur ata fituan kundër Real Madridit 5 me 0. Ai gjithashtu ishte pjesë e Real Madridit kur ekipi…

Më Shumë

11 lojtarë u vranë nga rrufeja

Publikuar më 22/04/2014

A e din se…Të gjithë 11 lojtarët e një ekipi futbolli u vranë nga rrufetë gjatë një ndeshje futbolli në Kongo në vitin 1998. Skuadra tjetër mbeti e palënduar.

Më Shumë