Category

Show biz

Meryem Uzerli

Publikuar më 13/05/2015

A e din se…Ajo është një aktore dhe modele turko-gjermane, e cila është bërë e njohur në botë më së shumti për rolin e saj të shkëlqyer të Sulltaneshës Hyrrem…

Më Shumë

Dianna Agron

Publikuar më 12/05/2015

A e din se…Dianna Agron Është një aktore amerikane, valltare dhe këngëtare. Ajo është gjithashtu krijuese dhe redaktore e webfaqes You, Me and Charlie. Ajo lindi në Savannah, Gjeorgji. E…

Më Shumë

Jessica Alba

Publikuar më 12/05/2015

A e din se…Ajo është një aktore amerikane, modele dhe gjithashtu një biznismene. E filloi karrierën e saj si një aktore që nga mosha 13 vjeçare. Alba është quajtur ‘një…

Më Shumë

Emmanuelle Chriqui

Publikuar më 11/05/2015

A e din se…Një aktore kanadeze, gjithashtu. Ajo ishte lindur në Montreal, Quebev. Është e njohur më së shumti për performancën e saj në HBO Entourage. E filloi karrierën që…

Më Shumë

Nina Dobrev

Publikuar më 11/05/2015

A e din se…Femra më e bukur në botë. Ajo është një aktore dhe modele bulgaro-kanadeze. Ajo ishte lindur në Bulgari por e rritur në Kanadë. Dobrev është paraqitur në…

Më Shumë

Anne Cox Chambers

Publikuar më 06/05/2015

A e din se…Anne Cox Chambers është e bija e themeluesit të kompanisw Enterprises Cox, James M. Cox .Sot kompania përfshin Cox Communications (kabllor), Koks Media Group (gazeta, TV ),…

Më Shumë

Miuccia Prada

Publikuar më 06/05/2015

A e din se…Legjenda e modës Miuccia Prada krijon mallra luksoze në kompaninë e veshjeve Prada në bashkëpunim me bashkëshortin e saj Patrizio Bertelli

Më Shumë

Georgina Rinehart

Publikuar më 06/05/2015

A e din se…Australiania Gina Rinehart është ende gruaja më e pasur në rajonin e Azi-Paqësorit, edhe pse në rënien çmimeve të mineralit të hekurit, kanë rënë 1000000000 $ nga…

Më Shumë

Iris Fontbona

Publikuar më 06/05/2015

A e din se…Milioneri Andronico Luksiç vdiq nga kanceri në vitin 2005, duke e lënë biznesin nën kujdesin e gruas së tij, Iris Fontbona, dhe tre fëmijëve : Jean-Paul, Andronico,…

Më Shumë

Alice Walton

Publikuar më 06/05/2015

A e din se…Alice Walton, trashëgimtare e Wal-Mart dha 1.700.000 $ për një iniciativë të Uashington DC për investim në shkolla. Bujarja e familjes Walton, më vitin 2011 hapi një…

Më Shumë